پیشرفته

برخی موارد اضافی که ممکن است در استفاده از محصول ما به شما کمک کنند.

پارامترهای سفارشی

اگر می خواهید بازدید کنندگان خود را از طریق پارامترهای سفارشی شناسایی کنید ، در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است.

این ویژگی زمانی می تواند مفید باشد که وب سایتی داشته باشید که دارای یک سیستم عضویت باشد و کاربران بتوانند به وب سایت شما وارد شوند. اگر آنها به سیستم وارد شده اند ، می توانید شناسه آنها (مانند: ایمیل ، user_id ، نام ... و غیره) را با کد رهگیری ما مشخص کنید.

چرا؟ این مسئله هنگامی که می خواهید بفهمید کاربران شما چه کار می کنند و چه مشکلاتی در وب سایت شما پیدا کرده اند ، بسیار مفید خواهد بود.

می توانید این کار را با اضافه کردن data-custom-parameters='{JSON_PARAMETERS_HERE}' انجام دهید مانند مثال زیر:

<script async src="https://panel.tahlilgar.net/pixel/12345678910111213" data-custom-parameters='{"name": "John Doe", "email": "john@example.com"}'></script>

اگر آن پارامتر اضافی ارائه شود ، در صفحه بازدید کنندگان نماد را در نزدیکی بازدید کننده مشاهده خواهید کرد که به شما می گوید آن کاربر خاص بوده است با پارامترهای سفارشی شناسایی شده است.

اهداف

اول از همه ، شما باید مفهوم هدف را درک کنید. هدف چیزی است که شما می خواهید ردیابی کنید که تجزیه و تحلیلهای موجود از قبل ردیابی نمی کنند - هر چیزی از کلیک دکمه ، بارگیری ها ، نمایش صفحه خاص ، مانند صفحه تشکر پس از پرداخت ... و غیره

نمایش صفحه

هدف مشاهده صفحه آسانترین تنظیم است و تبدیل هدف زمانی اتفاق می افتد که بازدید کننده به یک صفحه مشخص خاص برسد.

یک مثال خوب می تواند به این صورت باشد که شما پس از تبدیل ،صفحه "متشکرم" داشته باشید (خبرنامه ، خرید ، ارسال فرم ... و غیره) که کاربر پس از آن روی آن قرار خواهد گرفت.

سفارشی

اهداف سفارشی به کد اضافی پیاده سازی شده در وب سایت پیگیری شده احتیاج دارند ، که هنگام ایجاد هدف جدید از داشبورد مشخص می شود.

یک هدف سفارشی عمدتا برای مواردی استفاده می شود که می خواهید یک رویداد خاص را که در وب سایت شما اتفاق می افتد ردیابی کنید ، که با روش مشاهده صفحه قابل پیگیری نیست.

چند نمونه از مواردی که اهداف سفارشی درخشش خواهند داشت:

  • پیگیری کلیک روی پیوندهای خارجی
  • پیگیری ارسالهای فرم پیشرفته تر
  • پیگیری کلیک روی قسمتهای خاصی از صفحات شما

در اینجا به صورت یک قطعه جاوا اسکریپت برای ردیابی هدف آمده است:

analytics.goal('my-goal');

وقتی این کد در داخل صفحه شما راه اندازی شود ، تبدیل هدف نیز از طرف ما تحریک می شود.